školení Finance pro lékaře – prakticky 20.4.2018

Dne 20.4.2018 se konalo pod vedením Ing. Martina Škrdlantové praktické školení na téma Finance pro lékaře – prakticky. Školení bylo určeno pro lékaře – vlastníky ordinace.

Účastníci školení se naučili, jak rozumět číslům – nákladům a výnosům (nebo příjmům a výdajům). Pronikli do tajů nákladů, zjistili, co důležitého sledovat, kde hledat úspory, na co si dát pozor. Mluvili jsem i o výnosech – tedy o tom, kde se v praxi peníze berou, jaká mají jednotlivé příjmy rizika a jak je snížit. Byla řeč i o investicích, odpisech, rizicích. Sami si pod vedením lektora vyzkoušeli spočítat minutovou sazbu, pronikli do tvorby kalkulací. Ujasnili si, o jaký usilovat zisk a proč. Vše názorně a individuálně prošli s lektorem na svých podkladech.

Jste nejen lékaři, ale i podnikatelé. Řada lékařů se podnikání učí za pochodu, učí se v vlastních chyb. To je ale časově náročné a drahé. Rádi Vám předáme naše praktické zkušenosti.“

Ráda bych Vám tímto poděkovala za přínosné školení, protože teď mám konečně pocit, že jsem pochopila kalkulaci cen a že už je nevnímám jako nutné zlo, ale jako nástroj k efektivnímu nastavení cen a cash flow v ordinaci 🙂 
zubní lékařka P.P.

Kurz budeme určitě opakovat na podzim 2018. Jestliže o něj máte zájem, napište nám. Ozveme se Vám, jakmile vypíšeme termín.