Dočasné pozastavení zpracování cenových kalkulací

Vážení zájemci o zpracování cenových kalkulací,

od dnešního dne do odvolání pozastavujeme zpracování cenových kalkulací. Proč? Dne 4. 6. 2019 došlo na Specializovaném finančním úřadě (úřad kontrolující dodržování cenových předpisů u poskytovatelů zdravotních služeb) ke schůzce, jejíž cílem bylo vyjasnit některé sporné otázky týkající se metodiky. Zákonem určitá problematika stanovena není a je otázkou výkladu, jak s legislativními podklady pracovat.

Bohužel po schůzce máme pocit, že není v silách externího subjektu (aniž by poskytovatele zdravotních služeb nezahltil horou dokumentace), aby pro zpracování kalkulace získal správné podklady. Účetnictví většiny firem ve zdravotnictví totiž není na tyto požadavky připraveno. Vše také komplikuje Cenový předpis MZČR 1/2019/DZP, který nově upracuje problematiku přímo zúčtovaného materiálu (pro mnoho oborů pak díky tomu kalkulace postrádá ekonomický smysl, jde čistě o „dokument pro úřady“).

Potřebujeme chvíli prostor, abychom se v běžném shonu nadechli a ujasnili si, jakou cestou je možné kalkulace zpracovávat tak, aby došlo ke splnění legislativních požadavků, zároveň nebylo zpracování kalkulace noční můrou pro všechny zúčastněné a přineslo ekonomický efekt.

Děkujeme Vám za pochopení. Na úpravách metodiky pracujeme. Jestliže máte o zpracování kalkulací zájem, ozveme se Vám později, stačí nám napsat přes kontaktní formulář.

Ti z Vás, kteří měli od nás zpracované kalkulace v historii, se nemusí ničeho obávat. Vše zůstává v platnosti.

Jestliže máte zájem o více informací, zavolejte nám, rádi Vám vše vysvětlíme.